Oryginalna sól morska w płatkach Maldon wykorzystywana jest do ozdabiania oraz pogłębienia smaku potraw. Wspaniale komponuje z drobiem, rybami, czerwonym mięsem, sosami, warzywami, deserami i zupami. Nie pozostawia gorzkiego posmaku w ustach. Jest niezwykle świeża i czysta.

W Maldon posiadamy naturalną sól kamienną firmy Tidman, w której naturalnie występująca sól kamienna jest wydobywana ze starożytnych złóż skalnych. Fakt – w przeciwieństwie do innych soli, Tidman’s również nie zawiera żadnych dodatków!

Do oferty doszły ostatnio dwie nowe sole gruboziarniste Himalajska i Pustynna Kalahari, wyselekcjonowane przez specjalistów z firmy Maldo Salt. Grube naturalne kryształy tych soli są skarbnicą naturalnych minerałów z odległych zakątków Pakistanu i RPA.  Sól ta nadaje się do bezpośredniego stosowania jak i do młynków.

Trochę historii:

Region Essex w Anglii znany był z produkcji soli już dwa tysiące lat temu. Rodzina Osborne rozpoczęła działalność rodzinnego biznesu w roku 1882. Od samego początku proces produkcji był tradycyjny i charakteryzował się kunsztem doboru odpowiedniej temperatury i czasu podczas zbierania i odparowywania wody w procesie warzenia starą metodą na patelniach nad ogniem.

Produkowana od ponad 130 lat w tradycyjnym procesie, zachowuje wszystkie naturalne składniki występujące w wodzie morskiej. Charakterystyczny kształt w formie płatków i piramidek sprawił, że trudno ją pomylić z produktem konkurencji. Sól morska marki Maldon używana jest przez profesjonalnych kucharzy na całym świecie.

Głównymi jej odbiorcami są hotele i restauracje, w których pracują znani kucharze wywodzący się ze szkół angielskich i francuskich.

Jest to najwyższej jakości produkt, wyróżniony królewskim odznaczeniem rodziny brytyjskiej, przyznawanym rzemieślnikom i umożliwiającym dostawę towarów na dwór Jej Królewskiej Mości Królowej Anglii.

Nasza firma ma przyjemność dostarczać tej wspaniałej soli za pośrednictwem naszego sklepu www.saltandmore.pl

 

www.maldonsalt.co.uk Royal Warranty HolderCelebryci kochają MALDON

Certyfikat OFF nr 00673/05 uznany w GB i EU Certyfikat Organic Food Federation